ד"ר צבי לניר

הפרקסיס של תקופת החיים החדשה בחיי האדם

מכון 'פרקסיס' פיתח ומעביר סדנאות המקנות ידע על מאפייני תקופת החיים החדשה ואתגריה ואת סל המיומנויות המאפשרות להפוך תקופת חיים זו לסבב שני של חיים פעילים ומספקים יחד עם שיפור יכולות הסתגלות לבעיות ולשינויים הצפויים בגילאים המתקדמים.

 

סל המיומנויות שפיתחנו מכוון להשפעה מערכתית הפועלת במקביל על שיפור התפקוד הגופני, השכלי, המנטלי והחברתי.

 

אלו הם המרכיבים שיקבעו את תוחלת החיים ואת איכות החיים שלנו מעתה ועד סוף חיינו.

 

במסגרת הסדנאות שאנו מעבירים אנו מלמדים כיצד ליישם מיומנויות אלו ולהטמיען בשגרת חיינו החדשה.

 

לפרטים נוספים על הסדנאות, המדריכים ואפשרויות ההרשמה לחצו כאן

הנתונים הדמוגרפיים על העלייה בתוחלת החיים שהתרחשה במאה האחרונה וזו שעוד צפויה לנו בשנים הבאות הם מדהימים - אנחנו חיים בממוצע למעלה מעשרים שנה יותר מאשר הסבים שלנו, והנכדים של בני החמישים שבינינו צפויים להגיע לתוחלת חיים של 100.

 

התהליך המהיר הזה תופס אותנו כאינדיבידואלים, עסקים, ארגונים, כחברה וכמדינה לא ערוכים להבנה ולהתמודדות עם מלוא עומק השלכותיו - לא רק תוספת כמותית של שנות חיים, אלא התהוותה של תקופת חיים חדשה בחיי האדם.

 

תקופת החיים החדשה הזו – תקופת הבגרות המאוחרת, שונה במהותה מתקופת הזקנה שבאה אחריה ומתקופת הבגרות שקודמת לה.

 

עתידות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו האישיים, החברתיים והכלכליים. אך לשם מימוש הפוטנציאל האדיר של תקופה זו נדרש תהליך מעמיק של עיצוב מחדש של התפיסות ודרכי הפעולה שלנו בכל הרמות:

ברמה האישית

 
 

ברמה הארגונית והעסקית

בניגוד לסטיגמות הקיימות, רבים מבני השישים, השבעים ואף השמונים רוצים להמשיך לעבוד וביכולתם להביא עדיין תועלות רבות למקומות העבודה.

 

אנו בפרקסיס מייעצים לארגונים ועסקים ומסייעים להם לעצב קריירות גמישות לבני הגילאים המתקדמים ולבנות תכניות פעולה לשילובם בארגון בצורה היוצרת win win בין בני תקופת הבגרות המאוחרת והארגונים.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

ברמה הקהילתית

פרקסיס מייעצת ומלווה את הגורמים הממונים על פיתוח הקהילה המקומית (מנהלים קהילתיים בעיריות, הנהלות קיבוץ וכדומה) כיצד ליצור מרחב קהילתי התומך בהתפתחות ובצמיחה של בני תקופת החיים החדשה וכיצד להפוך את הפעילות שלהם למנוף לקידום הקהילה כולה. כל זאת על ידי התאמה למאפייניה הייחודיים של כל קהילה.

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

ברמה הלאומית

פרקסיס פועלת, יחד עם שותפים נוספים ברמה הלאומית, לשינוי הסטיגמה החברתית, הממסדית והשלטונית ולהסרת הכשלים התפיסתיים, החוקיים והרגולטיביים המונעים את קידום הפוטנציאל של תרומת בני תקופת החיים החדשה לחברה ולמשק.

 

לקריאת נייר היסוד 'העלייה בתוחלת החיים – מעול לנכס' – לחצו כאן

 

לפרטים נוספים לחצו כאן

 
 
 

אני הנשיא המייסד של מכון 'פרקסיס'. המכון מתמחה בחשיפה ובהתמודדות עם תופעת 'ההפתעות הבסיסיות' - הפתעות שנגרמות בגלל הפיגור של התפיסות והפתרונות שלנו אחר השינויים הבסיסיים המהירים המתרחשים במציאות חיינו במאה ה- 21 .

 

מזה למעלה משלושים שנה אני משלב קריירה מחקרית יחד עם ניסיון פרקטי בהנחיית יחידים, קבוצות וארגונים בחשיפת 'פערי רלוונטיות' תפיסתיים ותפקודיים וכיצד לעצב תפיסות ופתרונות רלוונטיים חדשים לשינויים הבסיסים המתרחשים בסביבה האנושית.

 

על כן כאשר יום אחד, לפני למעלה מעשר שנים, קיבלתי הודעה מהבטוח הלאומי המודיעה לי שמעתה אני זכאי לקצבת זקנה. הבנתי שהפעם אני עצמי נמצא ב'פער רלוונטיות'. כשקיבלתי את ההודעה הזו המבשרת לי שמעתה אני נחשב כזקן חשתי שבפועל אני נמצא בתקופת הפריים של חיי. אך החברה מקטלגת אותי מעתה כזקן. היא שמה עלי את הסטיגמה של 'זקן' על כל המשתמע מכך מאחר והגעתי לגיל הכרונולוגי שבו אני אמור לצאת לפנסיה וגיל זה נתפס כגיל המעבר לזקנה. לא הייתי מוכן לקבל את הסטיגמה הזו לגבי עצמי אך מצד שני לאחר שהרהרתי שוב בדבר הייתי מוכן להודות שאומנם אינני זקן אך גם אינני צעיר. אז מה אני?

 

מצאתי את עצמי במצב שהוא תחום התמחותי - מופתע בסיסית נוכח מצב של פער רלוונטיות בין הצורה שבה החברה תופסת את האדם המגיע לגיל היציאה לפנסיה ובין מה שאני ואולי גם רבים אחרים במצבי, מרגישים בפועל.

 

כאמור יש לי ניסיון רב בהנחיית אחרים במצבים כאלה אך הפעם הייתי צריך להנחות את עצמי וזה הרבה יותר קשה.

 

החלטתי להתמודד עם 'פער הרלוונטיות' הזה הן לגבי עצמי והן למען האחרים הנקלעים למצב זה. כל זה הוליך אותי למסע ארוך של מחקר, גילויים והתנסות אישית שנמשך כבר למעלה מעשר שנים שבמהלכו פיתחתי את התאוריה והפרקטיקה של מיצוי תקופת הבגרות המאוחרת כתקופת חיים נפרדת ושונה מהותית מתקופת הבגרות הראשונה הקודמת לה ומתקופת הזקנה שבאה אחריה. ובכך אני רוצה לשתף גם אותך. 

 

קצת עלי ועל הקשר שלי לנושא
 

הפוסט האחרון

מחקרים, יוזמות והרצאות

 

סדנאות וקורסים

 

 

 

עינת פורת עמוס

עו"ס, גרונטולגית, מנחת קבוצות בעלת ניסיון רב בליווי תהליכים אירוגניים ואישיים בתחום הגיל השלישי.

 

einatporat@gmail.com

050-4050786

הלל אפרת

יועץ ארגוני, מגשר ומאמן אישי. בעל ניסיון של 30 שנה, מומחה בתהליכי שנוי וצמיחה של ארגוניים ואנשים.

 

hefrat@shamir.org.il

052-2755398

 

‎ד"ר צבי לניר

zvilanir@gmail.com

050-7285640

 
Please reload