צילום הספר לסרטון.jpg

עת התבונה

הספר 'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם' הוא ספר חובה לכל מי שמתקרב לגיל היציאה לגמלאות ולמי שכבר מצוי בו ושואל את עצמו כיצד יוכל ולהפוך את תקופת חיים זו להרפתקה הגדולה של חייו.

 

הוא ילמד אותך בצורה מאד ברורה כיצד תוכל למצות את האפשרויות החדשות שתקופת חיים חדשה זו פותחת בפניך.

אנחנו חווים, אם כי עדיין איננו מבינים, את אחת המהפכות הגדולות בחיי האדם – העליה הדרמטית בתוחלת החיים והתהוותה של תקופת חיים חדשה – 'תקופת התבונה'.

זו היא תקופת חיים שונה באיכויותיה מתקופת הזקנה שבאה אחריה, ומתקופת הבגרות שקודמת לה.

 

'תקופת התבונה' אם תלמד כיצד למצות אותה, תאפשר לך לחוות סבב חדש של חיים פעילים, נבונים, מאוזנים ומספקים ולהרחיק את תקופת הזקנה הסיעודית שלך עד לסוף החיים ממש.

המלצות קוראים:

ענת צור
 

צבי היקר,קבלתי במתנה את ספרך "עת התבונה". היום אני יודעת שזו מתנה בין המשמעותיות ביותר שקבלתי בחיי. חוויתי תקופת התלבטות אם לפרוש לגמלאות. הקריאה בספר  (קראתי פעמיים כולל סימונים במרקר) מיקדה את מחשבותי ועזרה לי לקבל החלטה מושכלת והכי טובה בשבילי. ספרך עזר לי להבין מה אני רוצה לעשות ואיך חיי יראו לאחר שאפרוש. תודה לך שכתבת את הספר מלא התובנות על עת התבונה.

נתן כספי

קראתי בעיון רב את הספר הייחודי במסרים שלו 'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם' ומאז  הספר הפך למעין מגדלור, שאורו מלווה אותי בדרכי השונות, הן בחיי הפרטיים והן בדרכי המקצועיות.

המלצתי עליו גם לכמה מידידי הטובים וזכיתי לברכות תודה נלהבות על המלצתי.

תמרה אלוני
 

מאז שחוויתי את השילוב המנצח של הספר 'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם' והשתתפותי בסדנת היישום  אני חשה גאווה ומשמעות להיות שייכת ל'עת התבונה'. אני משתפת חברים בני גילי, וגם אנשים צעירים יותר בחשיבות ההבנה, וגם ההיתכוננות לתקופת חיים פעילה ומיוחדת זאת.  אני גאה לשתף בהבנות ובניסיון שצברתי (בזהירות, בלי "לחפור"), והולכת בראש מכסיף מורם.

1230070150.jpeg

קצת עלי. ד"ר צבי לניר. אני הנשיא המייסד של מכון 'פרקסיס' המתמחה בחשיפה ובהתמודדות עם 'פערי הרלוונטיות' במערכות התפיסתית והתפעולית שלנו והתאמתםקק לשינויים הבסיסיים המהירים המתרחשים במציאות חיינו במאה ה21. לכן כאשר יום אחד, לפני למעלה מ- 17 שנה (אני היום בן 85), כשקיבלתי מכתב רשמי מהביטוח הלאומי המודיע לי שמעתה אני זכאי לקצבת זקנה הבנתי שהפעם אני עצמי נמצא ב'פער רלוונטיות' כזה.

 

חשתי שבפועל אני נמצא בשיא הבשלות לתרום לעצמי ולסביבתי אך החברה מקטלגת אותי מעתה כמי שאמור לצאת לפנסיה ולהתחיל את תקופת הזקנה של חייו.

החלטתי להתמודד עם 'פער הרלוונטיות' הזה הן למען עצמי והן למען האחרים בני דורי הנקלעים גם הם למצב זה. החלטה זו הובילה אותי למסע ארוך ומרתק של מחקר, התנסות אישית וגילויים חדשים שבמהלכו פיתחתי את התיאוריה והפרקטיקה של 'עת התבונה - תקופת החיים החדשה בחיי האדם' שהוא הנשוא של ספר זה.