top of page
צבי לניר מרצה על תקופת החיים החדשה בחיי האדם

זוכה פרס גדעון בן ישראל לקידום האזרחים הוותיקים
תשע"ח 2018

ד"ר צבי לניר

 

הפרקסיס של תקופת החיים החדשה בחיי האדם

הסמל של מכון המחקר פרקסיס
פתיחה

אנחנו חיים, אך עדיין לא מבינים, את אחת המהפכות הגדולות ביותר בחיי האדם - העלייה הדרמטית בתוחלת החיים.

המשמעות העיקרית של מהפכה זו אינה - כפי שחושבים רבים - תוספת שנות חיים בזקנתנו, אלא התהוותה של תקופת חיים חדשה - עת התבונה - שהיא שונה איכותית מתקופת הזקנה שבאה אחריה ותקופת הבגרות שקודמת לה.

 

זו היא תקופת חיים שטמון בה הפוטנציאל להפוך לאחת מתקופות החיים המתגמלות ביותר בחיינו. עתידות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו האישיים, החברתיים והכלכליים. אך לשם מימוש הפוטנציאל האדיר הטמון בה נדרש תהליך מעמיק של עיצוב מחדש של התפיסות, ההתייחסות ודרכי הפעולה שלנו בכל הרמות - האישית, הארגונית, הקהילתית והממלכתית.

 

אני שמח ונרגש לשתף אתכם בספרי החדש:

'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם'

הספר עת התבונה של ד"ר צבי לניר

בספר אני חושף את תקופת החיים החדשה שמתהווה עתה בחיינו ומאפשרת למי שיהיה ערוך לכך להתחיל לאחר היציאה לגמלאות בסבב חיים חדש שהוא מאוזן יותר, משמעותי יותר ואף מאושר יותר מסבב החיים שהאדם חי אותו בתקופת הבגרות של חייו.

 

הספר זמין כעת לרכישה באתר:

בעלות של 80 ש"ח (כולל משלוח) בקישור הבא:

---->> לרכישת ספר מודפס לחצו כאן <<----

פרטים על סדנת עת התבונה – מתאוריה לפרקטיקה

 

היקף הסדנה

 •  זו היא סדנת 'פרימיום' של למידה, תרגול וליווי אישי.

 • הסדנה נמשכת כחודש והיא כוללת ארבעה מפגשי למידה ותרגול - כל אחד במשך של כארבע שעות שיתקיימו אחת לשבוע בארבעה שבועות רצופים וליווי של התנסות אינטנסיבית אישית להטמעת החומר הנלמד בין המפגשים.

 

מה הסדנה תקנה לכם?

 •  בסדנה תקבלו את הכלים והידע שיאפשרו לכם לבנות את תכנית הפעולה האישית שלכם להשגת המטרות האישיות שלכם לתקופת התבונה ולא להיסחף אל הזקנה.

 •  תכירו לעומק ותשפרו את ארבעת המרכיבים של האישיות שלכם – התפקוד הגופני, השכלי, הרגשי והחברתי וכיצד באמצעות הסינרגיה ביניהם תוכלו להשפיע, ואף להצעיר את 'הגיל התפקודי' שלכם.

 •  התהליך כולו מכוון להתבוננות עמוקה פנימה ולהשתנות אישית מעמיקה. כל אחד בנסיבות שלו ובבחירות שלו.

 

הקבוצה

 •  הסדנה תתקיים בקבוצה אינטימית שלא תמנה יותר מ- 12 נבחרים. זאת על מנת להבטיח שאוכל להקדיש תשומת לב אישית לכל אחת ואחד מכם, ולמאוויים והקשיים שיש לכם.

 

המקום

 •  הסדנה תתקיים בתל אביב בבית 'פרקסיס' שעל גדות הירקון - אוסישקין 34 - בסביבה המעודדת למידה מעצימה ומעוררת השראה.

 

מועדים

 •  פגישות הלימוד והתרגול יתקיימו בארבעה ימי חמישי רצופים: ה-20.2, ה- 27.2 ה-5.3 וה-.12.3

 •  כל המפגשים יתחילו ב- 17:00 ויסתיימו עד השעה 21:00.

 

עלות

 •  עלות הסדנה היא 1760 ₪ אותם ניתן יהיה לשלם בעד 10 תשלומים חודשיים ללא ריבית.

 

הרשמה

 

 • ההרשמה מקנה לך מקום אך אינה מחייבת אותך בתשלום.

 •  לאחר ההרשמה נקיים שיחה טלפונית אישית על מנת לענות על כל שאלותיך וספקותיך ועל מנת לברר את ההתאמה של הסדנה לך ורק לאחר סיכום חיובי ביננו, תופנה לתשלום.

 

מה יקרה אחרי הסדנה?

 •  הכוונה היא להמשיך ולקיים קשר מתמשך עם בוגרי הסדנה באמצעות אתר מיוחד שהוקם ופועל למטרה זו ודרכו להמשיך ולקבל עדכונים ותוספות ידע שיעזרו וידריכו אתכם במסע האישי שלכם.

 •  תוכלו גם להצטרף לקבוצת הוואטסאפ של 'עת התבונה' שבה משתפים בוגרי כל הסדנאות בחוויותיהם, ההתנסויות, התובנות והידע שלהם ובכך להשתייך לקהילה המתפתחת של פעילי עת התבונה שממנה כבר מתחילים לצמוח מנהיגי העתיד של עת התבונה כתנועה החברתית.

מהרו להירשם! ההרשמה לסדנה תיסגר לאחר שתתמלא המכסה של 12 הנבחרים.

הירשמו כאן !!!

מהפכת העלייה בתוחלת החיים מאפשרת לנו היום לחוות תקופת חיים חדשה בחיינו - תקופת התבונה. 

זו היא תקופת חיים שהיא שונה, משמעותית מתקופת הבגרות שלפניה ותקופת הזקנה שאחריה.

היא מאפשרת לנו סבב חדש של חיים פעילים, מאוזנים ומשמעותיים יותר ואף מאושרים יותר מהסבב הקודם של תקופת הבגרות ומרחיקה את תקופת הזקנה הגריאטרית שלנו עד לסוף החיים ממש.

קבלתם  את מתנת עת התבונה אך עדיין אינכם  יודעים מה לעשות בה.

בסדנת עת התבונה תלמדו כיצד להפעיל את מתנת החיים שקבלתם ותרכשו  את הכלים שיאפשרו לכם לבנות את תכנית הפעולה האישית שלכם שתאפשר לכם למצות את תקופת חיים חדשה זו.

למי היא מיועדת?

לכל מי שמתקרב לגיל הגמלאות, למי שכבר מצוי בו ושואל את עצמו איך לחיות מעתה את חייו ומה היא תכליתם וגם לצעירים יותר הרחוקים עדיין מהיציאה לגמלאות אך מעוניינים להתכונן לכך מבעוד מועד.

מה היקף הסדנה?

חודש ליווי של עבודה אינטנסיבית קבוצתית ואישית הכוללת 4  סדנאות של מפגשי למידה ותרגול. כל אחד מהסדנאות כארבע שעות שיתקיימו אחת לשבוע בארבעה שבועות רצופים וליווי של התנסות אינטנסיבית אישית להטמעת החומר הנלמד שיתקיימו בין המפגשים.

מה יקרה אחרי הסדנה?

 • הכוונה היא להמשיך ולקיים קשר מתמשך עם בוגרי הסדנה באמצעות אתר מיוחד שהוקם ופועל למטרה זו ודרכו להמשיך ולקבל עדכונים ותוספות ידע שיעזרו וידריכו אתכם במסע האישי שלכם.

 • תוכלו גם להצטרף לקבוצת הוואטסאפ של עת התבונה שבה משתפים בוגרי כל הסדנאות בחוויותיהם, ההתנסויות שלהם והתובנות והידע שלהם ולהשתייך לקהילה המתפתחת של פעילי עת התבונה שממנה כבר מתחילים לצמוח  מנהיגי העתיד של עת התבונה כתנועה החברתית.

מקום

הסדנה תתקיים בתל אביב בבית 'פרקסיס' שעל גדות הירקון - אוסישקין 34 - בסביבה המעודדת למידה מעצימה ומעוררת השראה.

מועדים

ארבעה ימי חמישי רצופים: ה-28.11, ה-5.12, ה-12.12 וה-19.12 בין השעה 17:00 ועד השעה 21:00.

עלות 

עלות הסדנה היא 1660 ₪. ניתן לשלם עד ארבעה תשלומים חודשיים ללא ריבית.

תהליך ההרשמה

·  ההרשמה מקנה לך מקום אך אינה מחייבת אותך בתשלום.

·  לאחר ההרשמה נקיים שיחה טלפונית אישית על מנת לענות על כל שאלותיך וספקותיך ועל מנת לברר את ההתאמה של הסדנה לך ורק לאחר סיכום חיובי  תופנו לתשלום.

 

מהרו להירשם! ההרשמה לסדנה תיסגר לאחר שתתמלא המכסה של 12 הנבחרים. 

עת התבונה במדיה

"אני מכיר את דר' צבי לניר זה שנים רבות. תמיד ענינו אותו נושאים עתידניים להם השפעה חזקה על חיינו. עבודה זו גם היא במסגרת זו. נושא הזדקנות האוכלוסייה והשנויים הדמוגרפיים לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו וחיי הדורות שאחרינו. צבי מאיר את ענינו ופותח את ראשנו למשמעות העצומה שיש להבינה במעבר לגיל המבוגר יותר והשלכותיו . ספרו החדש שופך אור על התופעות החדשות וישפיע על גישת כל אחד מאתנו לתופעות אלו, מבוגרים כצעירים. אני מאד! ממליץ לקרוא ולהתעמק בספרו של צבי אשר יאיר לכל אחד מאתנו זווית שונה של מציאות חדשה."

פרופ' אילן משולם

קצת עלי ועל הקשר שלי לנושא
 

אני הנשיא המייסד של מכון 'פרקסיס' המתמחה בחשיפה ובהתמודדות עם 'פערי הרלוונטיות' במערכות התפיסתית והתפעולית שלנו והתאמתם לשינויים הבסיסיים המהירים המתרחשים במציאות חיינו במאה ה-21.

 

לכן כאשר יום אחד, לפני למעלה מעשור, כשקיבלתי מכתב רשמי מהביטוח הלאומי המודיע לי שמעתה אני זכאי לקצבת זקנה הבנתי שהפעם אני עצמי נמצא ב'פער רלוונטיות' כזה. חשתי שבפועל אני נמצא בשיא הבשלות לתרום לסביבתי אך החברה מקטלגת אותי מעתה כמי שאמור לצאת לפנסיה ולהתחיל את תקופת הזקנה של חייו.

 

החלטתי להתמודד עם 'פער הרלוונטיות' הזה הן למען עצמי והן למען האחרים בני דורי הנקלעים גם הם למצב זה. החלטה זו הובילה אותי למסע ארוך ומרתק של מחקר, התנסות אישית וגילויים חדשים שנמשך כבר כארבע עשרה שנים, שבמהלכו פיתחתי את התיאוריה והפרקטיקה של מיצוי הפוטנציאל של תקופת החיים החדשה, על מנת להפוך את העלייה הדרמטית בתוחלת החיים מעול לנכס אישי, חברתי וכלכלי.

 

אתר זה נועד לאפשר לכם הכרה ראשונית עם ממצאים אלה ולמי שמעוניין להעמיק בכך ליצור קשר איתי. 

מחקרים, ייעוץ, יוזמות, הרצאות וסדנאות

 

‎ד"ר צבי לניר
lanir@praxis.co.il
050-7285640
אוסישקין 34, תל אביב

הפוסט האחרון

הסמל של פרקסיס
bottom of page