top of page

 סדנת היישום של  'עת התבונה' יוצאת לדרך  !!!

 

אנחנו חווים, אם כי עדיין איננו מבינים, את אחת המהפכות הגדולות בחיי האדם – העליה הדרמטית בתוחלת החיים והתהוותה של תקופת חיים חדשה – 'תקופת התבונה'.זו היא תקופת חיים שונה באיכויותיה מתקופת הזקנה שבאה אחריה, ומתקופת הבגרות שקודמת לה.

 

'תקופת התבונה' תוכל לאפשר לך, אם תלמד כיצד למצות אותה, סבב חדש של חיים פעילים, נבונים ומספקים ולהרחיק את תקופת הזקנה הסיעודית שלך עד לסוף החיים ממש.

 

סדנת היישום של עת התבונה היא סדנת חובה לכל מי שמתקרב לגיל היציאה לגמלאות ולמי שכבר מצוי בו ושואל את עצמו כיצד יוכל ולהפוך את תקופת חיים זו להרפתקה הגדולה של חייו.

 

למי היא מיועדת?

לכל מי שמתקרב או מצוי כבר בגמלאות ואינו מוכן להשלים עם כך שכל מה שצפוי לו מעתה הוא תקופה ארוכה של זקנה מתמשכת.

 

מה תלמדו בסדנה?

בסדנה תלמדו את סודות תבונת 'עת התבונה', איך תוכלו לחוות את האפשרויות הגלומות בתקופת חיים זו,  לחזק את החוסן האישי שלכם, לשפר את התפקודים הגופניים, השכליים, הרגשים והחברתיים שלכם וכיצד באמצעותם להרחיק ולקצר את תקופת הזקנה הגריאטרית שלכם. 

 

מי ינחה את הסדנה?

הסדנה תועבר לכם אישית על ידי ד"ר צבי לניר – מחבר הספר 'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם', מי שלא רק חוקר את 'תקופת התבונה' של החיים כבר למעלה מחמש עשר שנה, אלא גם מגשים אותה בחייו הלכה למעשה ויש לו ניסיון אישי רחב ומגוון בכל היבטי היישום שלה. ​ 

ד"ר רפי אפלר
זכיתי להשתתף במחזור הראשון של 'סדנת עת התבונה' ומאז אני ממליץ עליה בחום. . זכיתי להיות ב"נבחרת מנצחת" – ועכשיו תורכם. תנו לעצמכם מתנה: תשיגו לעצמכם את הספר של צבי לניר, 'עת התבונה'. ואחר כך תירשמו לסדנת היישום של עת התבונה.
הסדנה הזו היא מפגש עוצמתי שנתן לי ותיתן לכם כלים חדשים ליישום אישי של הפוטנציאל האדיר של תקופת החיים החדשה שלנו – 'תקופת התבונה'. 

חנה זיו 
בעוד שהספר 'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם' עוסק ומסביר את "המה", הרי שסדנת היישום של 'עת התבונה' מלמדת אותנו  את ה"איך". הספר "עת התבונה" והסדנא שלקחתי לאחר קריאת הספר, לימדו אותי איך אני יכולה ליצור לעצמי תקופת חיים חדשה, עם זהות עצמית חדשה ופעילה.
הם הפכו לי לכלים  מאד משמעותיים במסע החיים אישי שלי. בעזרתם הגדרתי את עצמי מחדש ומפלסת את הנתיב האישי שלי.

הספר והסדנא מומלצים בחום לכל מי שרוצה להישאר צעיר בגיל תפקודי שלו גם בגילים המאוד מקדמים של החיים.
 

אבי הרפז
אני לקראת יציאה לפנסיה ומצאתי כי סדנת היישום של 'עת התבונה' מאוד מתאימה לכל מי שלקראת היציאה לפנסיה והעולם שמעבר לכך הוא עדיין בבחינת תעלומה עבורו.
הסדנה הייתה מעשירה ופוקחת עיניים עבורי, והיא פתחה בפני אפשרויות ותובנות חדשות שהטעינו אותי בהתרגשות ותקווה לקראת הפרישה. עתה בעקבות הסדנה, אני בתקווה שאצליח לחוות את עת התבונה בחיי ולמצות אותם. ולהמשיך להתפתח ולהרגיש שלם.

ד"ר אגי ויידה

הסדנה של ד"ר צבי לניר "סדנת היישום של עת התבונה"  מלמדת שניתן להזדקן בטוב, בכבוד ואף בהנאה ומספקת כלים שימושיים רבים להשגת מטרה זו .
ד"ר לניר מביט בזקנה "בגובה עיניים",  מסביר תהליכים המתרחשים בגוף והנפש בתקופת ההזדקנות ומלמד כיצד ניתן להשיב מלחמה שערה.
הוא מדגים כל זאת באישיותו ובמסע האישי שהוא עבר וממשיך לעבור . ד"ר צבי לניר בגיל 85 הוא הוכחה לכך, דוגמה למופת. אני מודה לו מאוד על  הזכות וההזדמנות שניתנה לי להשתתף בסדנה. 

שיטת הלימוד בסדנה
 זו היא סדנה יוצאת דופן של חווית לימוד והתנסות אישית וחברתית שנמשכת כחודש וכוללת לימוד, תרגול, הפנמה ויישום.
היא כוללת:-
4 מפגשי לימוד ותרגול שבועיים. 
4 מפגשי הפנמה והטמעה שבועיים. ליווי של התנסות אישית אינטנסיבית ביישום החומר שנלמד שנמשכת בכל החודש.למרות שמפגשי הלמידה של הסדנה יתנהלו בזום, מספר המשתתפים בה יוגבל על מנת לאפשר את ההכרות והחברות האינטימית בין המשתתפים ואת ההתייחסות האישית לצרכים ולקשיים הייחודיים של כל משתתף.

מה יקרה לאחר הסדנה
לאחר סיומה של הסדנה, בוגרי הסדנה יקושרו ל'קהילת עת התבונה'- מסגרת דינמית משתפת שבה יתאפשר לכם להכיר גם חברים רבים אחרים שעברו את הסדנאות הקודמות ושממשיכים  במסע האישי והמשותף שלהם ב'עת התבונה'. תוכלו להתעשר מהתנסותם, להשתתף בשיח הקהילתי ולקבל עדכונים על החידושים המתרחשים בנושא דינמי זה.

תהליך ההרשמה​
 לא כל אחד מתקבל לסדנה. חשוב לנו שבסדנה ישתתפו רק האנשים המתאימים שיש להם את היכולת והמוטיבציה לעשות את זה נכון. לכן תהליך ההרשמה יכלול שיחה אישית מקדימה של ד"ר צבי לניר עם כל אחד מהנרשמים על מנת לברר את ההתאמה של הסדנה לצרכיו ואת התאמתו לקבוצת הלמידה. מאחר ומספר המשתתפים מוגבל והקבלה היא על בסיס של הראשונים שנרשמו ונמצאו מתאימים, מומלץ שלא תמתינו. הרשמו עוד היום ונתאם את מועד שיחת ההיכרות האישית עם ד"ר צבי לניר. 

עלות
ולבסוף. כמעט ושכחתי.... אתם שואלים בוודאי גם מה תהיה העלות של כל זה?מחיר הסדנה 2400 ש"ח  אותם ניתן  לשלם ב- 10 תשלומים שווים.ומי שמתקשה גם בכך, מוזמן לפנות אלי ונשתדל למצוא  הסדר...

להרשמה- מלא את הטופס הבא

Thanks for submitting!

Anchor 1

במה הסדנה הזו שונה מכל הסדנאות האחרות המועברות בזום?לסדנאות המועברות במפגשי פנים אל פנים יש יתרונות חשובים על פני סדנאות המעוברות בזום.אולם במציאות החיים של גלי הקורונה יש חוסר וודאות באשר לאפשרות לקיים מפגשי פנים אל פנים. בנוסף לכך יש להם גם יתרונות נוספים:-הם מאפשרים להוזיל את הוצאות התפעול (לא צריך להשכיר חדר דיונים שכן "חדר הדיונים" הזומי הוא וירטואלי) ובכך גם ניתן להוזיל את מחיר הסדנה למשתתפים.הם גם חוסכים את הנסיעות למקום המפגש והחזרה ממנו, ואת מציאת מקומות החנייה, הכרוכים בהרבה זמן, מתח והוצאות כספיות נוספות למשתתפים. לכן השקענו הרבה מחשבה בעיצוב דרכי הפעולה על מנת ליהנות מהיתרונות שיכול להעניק לנו הזום ולפצות על המגבלות שלו:-  
1. שלא כמו בסדנאות האחרים בזום שאליהם  מוזמן להצרף כל "זר ומצורע", העיקר שיבוא, בסדנה שלנו ההרשמה תתבצע רק לאחר שיחה אישית של ד"ר לניר עם המועמד לבחינת התאמתו לסדנה והתאמת הסדנה לו. 
2. בניגוד לפגישות הזום שבהם ניתן לשתף מאות אנשים, מספר המשתתפים בסדנא שלנו מוגבל והוא לא יעלה מעבר למה  שמאפשר למידה אפקטיבית וקיום חברותא בתוך קבוצת הלמידה.
3. שלא כמו בסדנאות האחרות בזום שבהן  ההשתתפות היא פסיבית ורק ניתן להעלות שאלות דרך הצ'ט, הסדנה שלנו עוצבה כסדנה אקטיבית שבה המשתתפים מתנסים ומיישמים את החומר הנלמד.
4. יש המשכיות להרחבת הדעת בנושאי הסדנה גם לאחר סיומה של הסדנה. בוגרי הסדנה  מצורפים ל'קהילת עת התבונה' בווצ'- אפ ובפייסבוק שבה נפגשים בוגרי כל הסדנאות ומקיימים שיח שוטף, העברת ידע ומסרים, ותמיכה הדדית.

bottom of page