top of page
תמנה של צבי לניר בחדר העבודה שלו

זוכה פרס גדעון בן ישראל לקידום האזרחים הוותיקים לשנת תשע"ח 2018

ד"ר צבי לניר

 

הפרקסיס של תקופת החיים החדשה בחיי האדם

סמל פרקסיס

אנחנו חיים, אך עדיין לא מבינים, את אחת המהפכות הגדולות ביותר בחיי האדם - העלייה הדרמטית בתוחלת החיים.

המשמעות העיקרית של מהפכה זו אינה - כפי שחושבים רבים - תוספת שנות חיים בזקנתנו, אלא התהוותה של תקופת חיים חדשה - עת התבונה - שהיא שונה איכותית מתקופת הזקנה שבאה אחריה ותקופת הבגרות שקודמת לה.

 

זו היא תקופת חיים שטמון בה הפוטנציאל להפוך לאחת מתקופות החיים המתגמלות ביותר בחיינו. עתידות להיות לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו האישיים, החברתיים והכלכליים. אך לשם מימוש הפוטנציאל האדיר הטמון בה נדרש תהליך מעמיק של עיצוב מחדש של התפיסות, ההתייחסות ודרכי הפעולה שלנו בכל הרמות - האישית, הארגונית, הקהילתית והממלכתית.

 

משום כך אני שמח ונרגש לשתף אתכם בספרי החדש:

'עת התבונה – הגיל החדש בחיי האדם'

פתיחה

בספר אני חושף את תקופת החיים החדשה שמתהווה עתה בחיינו ומאפשרת למי שיהיה ערוך לכך להתחיל לאחר היציאה לגמלאות בסבב חיים חדש שהוא מאוזן יותר, משמעותי יותר ואף מאושר יותר מסבב החיים שהאדם חי אותו בתקופת הבגרות של חייו.

הספר זמין כעת לרכישה בשתי תצורות:

תצורה מודפסת בעלות של 75 ש"ח (כולל משלוח) בלינק הבא:

---->> לרכישת ספר מודפס לחצו כאן <<----

תצורה דיגיטאלית בעלות של 55 ש"ח בלינק הבא:

---->> לרכישת ספר דיגיטאלי לחצו כאן <<----

להנחיות לשימוש בספר דיגיטאלי לחצו כאן

לתקנון ולתנאי השימוש באתר לחצו כאן

עת התבונה במדיה

סרטון האם ישראל ערוכה למהפכת הגיל השלישי?
תמונה של איז זקן סקרן

"אני מכיר את דר' צבי לניר זה שנים רבות. תמיד ענינו אותו נושאים עתידניים להם השפעה חזקה על חיינו. עבודה זו גם היא במסגרת זו. נושא הזדקנות האוכלוסייה והשנויים הדמוגרפיים לה השלכות מרחיקות לכת על חיינו וחיי הדורות שאחרינו. צבי מאיר את ענינו ופותח את ראשנו למשמעות העצומה שיש להבינה במעבר לגיל המבוגר יותר והשלכותיו . ספרו החדש שופך אור על התופעות החדשות וישפיע על גישת כל אחד מאתנו לתופעות אלו, מבוגרים כצעירים. אני מאד! ממליץ לקרוא ולהתעמק בספרו של צבי אשר יאיר לכל אחד מאתנו זווית שונה של מציאות חדשה."

פרופ' אילן משולם

קצת עלי ועל הקשר שלי לנושא
 

אני הנשיא המייסד של מכון 'פרקסיס' המתמחה בחשיפה ובהתמודדות עם 'פערי הרלוונטיות' במערכות התפיסתית והתפעולית שלנו והתאמתם לשינויים הבסיסיים המהירים המתרחשים במציאות חיינו במאה ה-21.

 

לכן כאשר יום אחד, לפני למעלה מעשור, כשקיבלתי מכתב רשמי מהביטוח הלאומי המודיע לי שמעתה אני זכאי לקצבת זקנה הבנתי שהפעם אני עצמי נמצא ב'פער רלוונטיות' כזה. חשתי שבפועל אני נמצא בשיא הבשלות לתרום לסביבתי אך החברה מקטלגת אותי מעתה כמי שאמור לצאת לפנסיה ולהתחיל את תקופת הזקנה של חייו.

 

החלטתי להתמודד עם 'פער הרלוונטיות' הזה הן למען עצמי והן למען האחרים בני דורי הנקלעים גם הם למצב זה. החלטה זו הובילה אותי למסע ארוך ומרתק של מחקר, התנסות אישית וגילויים חדשים שנמשך כבר כארבע עשרה שנים, שבמהלכו פיתחתי את התיאוריה והפרקטיקה של מיצוי הפוטנציאל של תקופת החיים החדשה, על מנת להפוך את העלייה הדרמטית בתוחלת החיים מעול לנכס אישי, חברתי וכלכלי.

 

אתר זה נועד לאפשר לכם הכרה ראשונית עם ממצאים אלה ולמי שמעוניין להעמיק בכך ליצור קשר איתי. 

מחקרים, ייעוץ, יוזמות, הרצאות וסדנאות

 

‎ד"ר צבי לניר
lanir@praxis.co.il
050-7285640
אוסישקין 34, תל אביב

הרשמו כאן לרשימת הדיוור של עת התבונה

הפוסט האחרון

bottom of page